MindMe - Konferencja PTTPB

blog author

Tomasz Młoduchowski

Nasza firma miała zaszczyt uczestniczyć i sponsorować międzynarodową konferencję naukową zwieńczającą 20-lecie Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej które odbyło się w Gdańsku.

Z perspektywy czasu oceniamy jubileusz PTTPB jako bardzo udany. Nurt terapii poznawczo – behawioralnej funkcjonuje w świadomości pacjentów i jest szeroko rozpowszechniony wśród psychoterapeutów. Rozmowy z szerokim gronem terapeutów  utwierdziły nas w przekonaniu, o użyteczności zamieszczania materiałów do pracy w tym nurcie  bezpośrednio w naszej aplikacji 
 

Na konferencji profesor dr hab. Robert Cieślak podkreślił wykorzystania nowoczesnych technologii w obszarze zdrowia psychicznego. Wykład w doskonały sposób wprowadził koncepcję e-zdrowia w terapii, i przyczynił się do zwiększonego zainteresowania naszym serwisem.

Również sesja plakatowa dała nam możliwość w stricte akademicki sposób przedstawić informacje o skuteczności terapii skomputeryzowanej - nasi specjaliści zaprezentowali tam materiał który w przekrojowy sposób przeanalizował grupę ponad 20 publikacji naukowych analizujących skuteczność terapii online bez, i ze wsparciem terapeuty pokazując jej efektywność na podstawia badań z całego świata. 

Wreszcie, sama organizacja i oprawa konferencji, połączona z zaprezentowanymi przez nas materiałami przyczyniła się do pozyskania grona zainteresowanych współpracą terapeutów. Nasza obecność w miejscu publicznym została również nagrodzona zainteresowaniem osób postronnych, którzy mieli okazję dowiedzieć się o nowym sposobie myślenia o psychoterapii.

Jeśli chcesz dołączyć do grona terapeutów używających MindMe, skontaktuj się z nami!

Powrót do listy artykułów